veverice

Planinsko orientacijsko tekmovanje v Framu (POT Fram)

V soboto 23. 3. 3024 je v Framu potekalo 2. planinsko orientacijsko tekmovanje v sezoni. Tekmovanje je organiziralo Planinsko društvo Fram, ki je poskrbelo za odlično izvedbo. Trasa tekmovanja je bila raznolika in zahtevna, vključno s strminami, gozdnimi stezami in prehodi čez potoke. Tekmovalci so morali uporabiti svoje orientacijske veščine in spretnosti branja karte, da bi premagali ovire in našli kontrolne točke. Poleg tega so bile postavljene tudi zanimive in številčne žive točke.

Planinsko društvo Ruše so na tekmovanju zastopale 4 ekipe (11 članov), v kategorijah B, C, D in E.

Rezultati:

Kategorija B (učenci do vključno 9. razreda osnovne šole): 4. mesto (Aleksey, Alen in Žan)

Kategorija C (do vključno 20 let): 2. mesto (Tisa in Živa)

Kategorija D (18 – 45 let): 3. mesto (Denis, Luka, Matej in Matej)

Kategorija E (od 45 let): 1. mesto (Jože in Martin)

Naslednje orientacijsko tekmovanje, ki se ga bomo udeležili je Slovensko planinsko orientacijsko tekmovanje (SPOT), ki bo potekalo v okolici Boča. SPOT bo potekal 11. in 12. 5. 2024.

Čestitke tekmovalcem.

Avtor slik: Matej Višič in PD Fram